İstanbul Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Sayın Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu‘nun katkılarıyla, Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü ve Yelken Vilayet Temsilciliği tertibinde İstanbul Yelken Kulübü mesken sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları, 31 Ekim – 1 Kasım 2020 tarihlerinde yapıldı.
Yarışlara; Galatasaray, İstanbul Yelken Kulübü, Marmara Yelken Kulübü, Heybeliada Su Sporları Kulübü, Adalar Su Sporları Kulübü, Pendik Yelken Kulübü, Büyükçekmece Yelken Kulübü, Büyükçekmece Belediyesi Yelken Akademisi, Tuzla Yelken Kulübü, Yeşilyurt Spor Kulübü, Beyoğlu Yelken Kulübü, Fenerbahçe, Beylikdüzü Yelken Kulübü ve
Oli Yelken Kulübü’nden Optimist, Laser (4.7 – Radial – Standard) 420, RS:X ve Techno 293 sınıflarında toplam 14 kulüp ve 238 atlet katıldı.
Yelkencilerimiz yarışları 21 kupa ile tamamladı.
Atletlerimizin aldığı sonuçlar şöyle:
Laser Standard
1. Ali Zorbey PEKİNER
2. Umut Efe ALPKOÇAK
Laser Radial (21 sporcu)
1. Ecem HOŞ
Laser 4.7 (41 sporcu)
5. Efe Buğra SÖNMEZ
Optimist (50 sporcu)
1. Görkem Arda KOÇAK
2. Ege FAZİLETLİ
3. Ateş VAROL
4. Deniz SÜVARİ
5. Ali Poyraz ÖZDEMİR
Optimist Kızlar
1. Irmak SÜVARİ
Optimist Junior (62 sporcu)
4. Azra MERGEN
5. Efe ÖZGENÇ
Optimist Junior Kızlar
1. Azra MERGEN
RS:X 9.5
1. Onur Cavit BİRİZ
2. Kerim Sahir GİRİTLİOĞLU
3. Jeremy Berke ZALMA
Techno 293
1. Efe TAYLAN
Techno 293 Kızlar
3. Ela DEMİR
Techno 293 U17
1. Mustafa Kemal AKALIN
Techno 293 U17 Kızlar
1. Deniz BİRCAN
2. Ada ÇELİK
Atletlerimizi kutlar, muvaffakiyetlerinin devamını dileriz.
İstanbul Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Sayın Prof. Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu‘nun katkılarıyla, Gençlik Spor Vilayet Müdürlüğü ve Yelken Vilayet Temsilciliği tertibinde İstanbul Yelken Kulübü mesken sahipliğinde gerçekleşen Cumhuriyet Kupası Yelken Yarışları, 31 Ekim – 1 Kasım 2020 tarihlerinde yapıldı.
Yarışlara; Galatasaray, İstanbul Yelken Kulübü, Marmara Yelken Kulübü, Heybeliada Su Sporları Kulübü, Adalar Su Sporları Kulübü, Pendik Yelken Kulübü, Büyükçekmece Yelken Kulübü, Büyükçekmece Belediyesi Yelken Akademisi, Tuzla Yelken Kulübü, Yeşilyurt Spor Kulübü, Beyoğlu Yelken Kulübü, Fenerbahçe, Beylikdüzü Yelken Kulübü ve
Oli Yelken Kulübü’nden Optimist, Laser (4.7 – Radial – Standard) 420, RS:X ve Techno 293 sınıflarında toplam 14 kulüp ve 238 atlet katıldı.
Yelkencilerimiz yarışları 21 kupa ile tamamladı.
Atletlerimizin aldığı sonuçlar şöyle:
Laser Standard
1. Ali Zorbey PEKİNER
2. Umut Efe ALPKOÇAK
Laser Radial (21 sporcu)
1. Ecem HOŞ
Laser 4.7 (41 sporcu)
5. Efe Buğra SÖNMEZ
Optimist (50 sporcu)
1. Görkem Arda KOÇAK
2. Ege FAZİLETLİ
3. Ateş VAROL
4. Deniz SÜVARİ
5. Ali Poyraz ÖZDEMİR
Optimist Kızlar
1. Irmak SÜVARİ
Optimist Junior (62 sporcu)
4. Azra MERGEN
5. Efe ÖZGENÇ
Optimist Junior Kızlar
1. Azra MERGEN
RS:X 9.5
1. Onur Cavit BİRİZ
2. Kerim Sahir GİRİTLİOĞLU
3. Jeremy Berke ZALMA
Techno 293
1. Efe TAYLAN
Techno 293 Kızlar
3. Ela DEMİR
Techno 293 U17
1. Mustafa Kemal AKALIN
Techno 293 U17 Kızlar
1. Deniz BİRCAN
2. Ada ÇELİK
Atletlerimizi kutlar, muvaffakiyetlerinin devamını dileriz.