Büyükler Türkiye Kupası Şampiyonu Galatasaray

23-25 Mart 2018 tarihleri ortasında Sakarya Sapanca’da yapılan Büyükler Türkiye Kupası Kürek Yarışları tamamlandı. Galatasaray, erkekler ve bayanlar kategorisinde şampiyon oldu.

Yarışlarda Türkiye Kürek Federasyonu Lideri İlhami İşseven ve Galatasaray Spor Kulübü İkinci Lideri Ahmet Şenkal da yer aldı.

Sapanca Gölü’ndeki Kırkpınar parkurunda bin ve 2 bin metrede düzenlenen yarışlara toplamda 24 kulüpten 230 sportmen çaba etti.

Galatasaray, erkekler kategorisinde katıldığı 9 yarıştan 5’ini kazarak elde ettiği 806 puanla birinci olurken, bayanlar kategorisinde de gayret ettiği 6 yarışın 4’ünü kazanarak toplamda 520 puanla şampiyon oldu.

Galatasaray, katıldığı 15 yarışta 9 birincilik, 6 ikincilik ve 6 üçüncülük elde etti. Atletlerimizin dereceleri şu formda;

U 23 Erkekler Tek İkili (Naim Talha Güneş) Birincilik

U 23 Erkekler İki Tek (Alihan Sungurlu – Utku Kerem Kanıbelli ) Birincilik 

(Derviş Kemal Özdemir – Bilal Karademir) Üçüncülük

Bayanlar İki İkili (Nisa Arıcı – Edanur Göneç) Birincilik

Hafif Kilo Bayanlar İki İkili ( Yasemin Karaşoğlu – Ayşenur Yılmaz) İkincilik

(Ceyda Karslı – Ezo Kızılgedik ) Üçüncülük 

U 23 Hafif Kilo Erkekler İki İkili (Enes Yenipazarlı – Sabri Sevniş) Birincilik

(Miraç Can Alkaya – Enes Gök) İkincilik

Hafif Kilo Bayanlar Dört İkili (Mervenur Uslu – Ayşenur Yılmaz – Ceyda Karslı – Ezo Kızılgedik) İkincilik

U23 Erkekler Dört İkili (Enes Yenipazarlı – Naim Talha Güneş – Sabri Sevniş – Enes Gök) İkincilik

(Barış Ertürk – Emre Kubilay Oğuz – Şefik Çakmak – Miraç Can Alkaya) Üçüncülük

U23 Erkekler Dört Tek (Alihan Sungurlu – Utku Kerem Kanıbelli – Derviş Kemal Özdemir – Bilal Karademir) Birincilik

Bayanlar Tek İkili (Nisa Arıcı) Birincilik

(Ayşenur Yılmaz) Üçüncülük

Erkekler Tek İkili (Naim Talha Güneş) Üçüncülük

Erkekler İki Tek (Alihan Sungurlu – Utku Kerem Kanıbelli) Üçüncülük

Hafif Kilo Erkekler İki İkili (Bayram Sönmez – Enes Yenipazarlı) Birincilik

Bayanlar İki Tek (Edanur Göneç – Berre Baltaoğlu) Birincilik ( Miray Kasap – Şevval Koç) İkincilik

Hafif Kilo Bayanlar Tek İkili (Mervenur Uslu) Birincilik

Erkekler Sekiz Tek (Utku Kerem Kanıbelli – Alihan Sungurlu – Bilal Karademir – Derviş Kemal Özdemir – İsa Say – Barış Ertürk – Emre Kubilay Oğuz – Az Şahin – Mehmet Can Selçuk (düm.) İkincilik