Maça Doğru: Galatasaray Cafe Crown – Beşiktaş Cola Turka

Galatasaray Cafe Crown, dönemin birinci resmi maçına Teknosa Türkiye Kupası’nda çıkıyor. Çorum’da düzenlenen kupanın C Kümesi’nde uğraş edecek erkek basketbol kadromuz, turnuvanın birinci gününde Çorum Atatürk Spor Salonu‘nda saat 18:15‘de Beşiktaş Cola Turka ile karşılaşacak.

Kümede üç maç sonunda birinci iki sırayı alan ekipler, 20 Şubat’taki 8’li Final’e kalacak.

Galatasaray Cafe Crown, Teknosa Türkiye Kupası için yarın (5 Ekim 2008 Pazar) Çorum’a hareket edecek.

C Kümesi Maç Programı

6 Ekim 2008 Pazartesi
16:00 Casa TED Ankara Kolejliler – Darüşşafaka Cooper Tires
18:15 Galatasaray Cafe Crown – Beşiktaş Cola Turka

7 Ekim 2008 Salı
16:00 Beşiktaş Cola Turka – Casa TED Ankara Kolejliler
18:15 Darüşşafaka Cooper Tires – Galatasaray Cafe Crown

8 Ekim 2008 Çarşamba
13:30Casa TED Ankara Kolejliler – Galatasaray Cafe Crown
15:30 Beşiktaş Cola Turka – Darüşşafaka Cooper Tires

Biletler
Teknosa mağazaları ve Çorum Atatürk Spor Salonu’ndan temin edilebilir.
 

Galatasaray Cafe Crown
Geçen dönem ULEB Kupası’nda yarı final oynayan, Beko Basketbol Ligi’nde ise playoff çeyrek finalinde çaba eden Galatasaray Cafe Crown, bu dönem yabancı hakkının üçünü Avrupalı oyunculardan yana kullandı.

ULEB Kupası tarihindeki en skorer oyuncu unvanlı Milan Gurovic’i renklerine bağlayan ekibimiz, Andrija Zizic, Dejan Milojevic, Antonio Graves ve Marshall Strickland transferleriyle Avrupa çapında ses getirdi.

Yerli oyuncularını büyük ölçüde koruyan kadromuz, Polat Kocaoğlu ile pota altı rotasyonunu güçlendirdi.

Beşiktaş Cola Turka
Yeni dönemde antrenörlük vazifesine Hakan Demir’i getiren siyah beyazlılar, ligin en deneyimli oyuncularından Haluk Yıldırım’ı transfer etti. Yabancı oyuncularından yalnızca Rick Apodaca’yı kadroda tutan Beşiktaş Cola Turka; Marcus Faison, Mario Trevon Austin, Jovo
Stanojevic ve Mire Chatman’la anlaştı.

Beşiktaş Cola Turka 2008-09

5 Muratcan Güler (Guard-Forvet)
10 Yağız Kaba (Guard-Forvet)
14 Haluk Yıldırım (Forvet)
21 Adem Ören (Pivot)
4 Mehmet Yağmur (Guard)
41 Cevher Özer (Forvet)
32 Mire Chatman (Guard)
19 Azmi Turgut (Guard)
22 Rick Jason Apodaca (Guard-Forvet)
13 Ömer Ünver (Forvet)
8 Marcus Faison (Forvet)
33 Mario Trevon Austin (Pivot)
12 Arın Soğancıoğlu (Guard)
9 Jovo Stanojevic (Pivot)