Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonası sonuçları

Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından düzenlenen Şehitlerimize Hürmet Türkiye Açık Yaş Yüzme Şampiyonası sona erdi.

Dört günün sonunda erkekler açık yaş kategorisinde 166 puanla Galatasaray üçüncü oldu. Bayanlar açık yaş kategorisinde ise 177 puan toplayan Galatasaray gümüş madalyanın sahibi oldu.

Bayanlar 100 metre sırtüstünde yüzücümüz Ekaterina Avramova, 58.42 ile açık yaş Türkiye rekoruna ulaştı. Bayanlar 15-16 yaş kategorisinde 100 metre sırtüstünde yüzücümüz Elçin Türkmenoğlu, 1.00.38’lik derecesiyle yeni Türkiye rekorunun sahibi oldu. Erkekler 100 metre sırtüstünde 57.67’lik derece yapan yüzücümüz Bora Gülşen ise 13 yaş kategorisinde Türkiye rekoru kırdı.

Tertipte yaş kategorilerine nazaran oluşan kadro sıralaması şöyle:

Bayanlar:

14-17 yaş:

1- Fenerbahçe

2- Galatasaray

3- Enka

 

Açık yaş:

1- Fenerbahçe

2- Galatasaray

3- Enka

 

Erkekler:

15-18 yaş:

1- Enka

2- Fenerbahçe

3- Galatasaray

 

Açık yaş:

1- Fenerbahçe

2- Enka

3- Galatasaray

 

MADALYA KAZANAN SPORTMENLER

ALPKAN ÖRNEK 400 MKARIŞIK 3. 04:14:45           

ANILCAN OKTAY 400M KARIŞIK 3. 04:20:14

TABİAT ÇELİK 100M HÜR 2. 00:48:64

KEMAL ARDA GÜRDAL 50M KELEBEK 2. 00:23:65

KAAN TÜRKER AYAR 200M KELEBEK 3. 01:57:19

DORUK TEKİN 50M SIRT 2. 00:24:27

ALPKAN ÖRNEK 200M KARIŞIK 3. 01:59:67

ANILCAN OKTAY 200M KARIŞIK 3. 02:02:47

ANILCAN OKTAY 1500M HÜR 1. 15:39:18

ANILCAN OKTAY 1500M HÜR 3. 15:39:18

TABİAT ÇELİK 200M ÖZGÜR 3. 01:48:43

ANILCAN OKTAY 200M SERBEST 3. 01:49:48

ANILCAN OKTAY 400M ÖZGÜR 2. 03:50:76

ANILCAN OKTAY 400M HÜR 3. 03:50:76

ALPKAN ÖRNEK 200M KURBAĞALAMA 2. 02:11:39

DEMİRKAN DEMİR 200M KURBAĞALAMA 2. 02:16:12

KEMAL ARDA GÜRDAL 50M HÜR 2. 00:22:09

TABİAT ÇELİK-ANILCAN OKTAY-KAAN TÜRKER AYAR-ALPKAN ÖRNEK

4X200M HÜR BAYRAK 2. 07:17:36

DOĞU ALPAY-TUNA ÖZALTIN-DURU ÇELİK-DEMİRKAN DEMİR   

4X200M HÜR BAYRAK 3. 07:39:10

DORUK TEKİN- BERKAY ŞENDİKİCİ- KEMAL ARDA GÜRDAL-DOĞA ÇELİK 

4X50M KARIŞIK BAYRAK 2. 01:38:13

TABİAT ÇELİK- KAAN TÜRKER AYAR- KEMAL ARDA GÜRDAL-KUBİLAY ATAY            

4X100M ÖZGÜR BAYRAK 2. 03:17:62

DURU ÇELİK- DOĞU ALPAY- METE GÜRUN- DEMİRKAN DEMİR  

4X100M HÜR BAYRAK 3. 03:03:50

TABİAT ÇELİK- KEMAL ARDA GÜRDAL- KAAN TÜRKER AYAR- DORUK TEKİN 4X50M ÖZGÜR BAYRAK 2. 01:29:23

DORUK TEKİN- ALPKAN ÖRNEK- KAAN TÜRKER AYAR- TABİAT ÇELİK 4X100M KARIŞIK BAYRAK 2. 03:36:27

TUNA ÖZALTIN- DEMİRKAN DEMİR- DOĞU ALPAY- DURU ÇELİK 4X100M KARIŞIK BAYRAK 3. 03:53:93

DEFNE KURT 400M KARIŞIK 2. 04:55:04

DEFNE KURT 400M KARIŞIK 3. 04:55:04

EKATERİNA AVRAMOVA 100M ÖZGÜR 1. 00:54:32

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 200M SIRT 2. 02:11:09

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 200M SIRT 1. 02:11:09

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 50M KELEBEK 3. 00:27:63

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 50M KELEBEK 3. 00:27:63

NİDA ELİZ ÜSTÜNDAĞ 200M KELEBEK 1. 02:09:39

MELİKE SERTLER 50M KURBAĞALAMA 2. 00:32:73

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 50M SIRT 1. 00:28:49

MELİKE SERTLER 200M KARIŞIK 3. 02:20:95

EKATERİNA AVRAMOVA 200M ÖZGÜR 2. 01:59:77

MELİKE SERTLER 100M KURBAĞALAMA 2. 01:10:80

AYŞE EZGİ YAZICI 100M KELEBEK 3. 01:00:95

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 100M KARIŞIK 2. 01:04:37

DEFNE KURT 100M KARIŞIK 3. 01:04:97

NİDA ELİZ ÜSTÜNDAĞ 400M ÖZGÜR 3. 04:18:53

EKATERİNA AVRAMOVA 100M SIRT 1. 00:58:42

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 100M SIRT 1. 01:00:91

MELİKE SERTLER 200M KURBAĞALAMA 2. 02:29:05

MELİKE SERTLER 200M KURBAĞALAMA 3. 02:29:05

EKATERİNA AVRAMOVA 50M HÜR 2. 00:25:55

EZGİ PAYZA- EKATERİNA AVRAMOVA-NİDA ELİZ ÜSTÜNDAĞ- DEFNE KURT          

4X200M ÖZGÜR BAYRAK 3. 08:16:47

MELİKE SERTLER-DEFNE KURT-ELÇİN TÜRKMENOĞLU- ŞEVVAL AYÇA AY

4X200M ÖZGÜR BAYRAK 3. 08:55:56

EKATERİNA AVRAMOVA-MERLİN AŞKIN-MELİSA EMİRBAYER- EZGİ YAZICI            

4X50M KARIŞIK 2. 01:53:53

EKATERİNA AVRAMOVA-EZGİ PAYZA-EZGİ YAZICI-DEFNE KURT  

4X100M HÜR BAYRAK 2. 03:47:68

DEFNE KURT-CEREN DENİZ TÜRKEŞ- MELİKE SERTLER-ELÇİN TÜRKMENOĞLU     

4X100M HÜR BAYRAK 3. 03:57:95

EKATERİNA AVRAMOVA-EZGİ PAYZA- EZGİ YAZICI- DEFNE KURT

4X50M HÜR BAYRAK 2. 01:44:88

MELİSA EMİRBAYER- MERLİN AŞKIN- NİDA ELİZ ÜSTÜNDAĞ- EKATERİNA AVRAMOVA    

4X100M KARŞIK BAYRAK 2. 04:12:01

ELÇİN TÜRKMENOĞLU- MELİKE SERTLER- DEFNE KURT- CEREN DENİZ TÜRKEŞ   

4X100M KARŞIK BAYRAK 1. 04:13:20

 

REKORLAR

BORA GÜLŞEN 100M KELEBEK 13 YAŞ 00:58:72

BORA GÜLŞEN 100M HÜR 13 YAŞ 00:53:12

BORA GÜLŞEN 100M HÜR 14 YAŞ 00:53:12

HİDAYET EGE ÜNAL 1500M ÖZGÜR 13 YAŞ 15:52:71

BORA GÜLŞEN 200M KELEBEK 13 YAŞ 02:08:53

BORA GÜLŞEN 200M KELEBEK 13 YAŞ 02:07:16

BORA GÜLŞEN 200M ÖZGÜR 13 YAŞ 01:54:57

BORA GÜLŞEN 200M SIRT 13 YAŞ 02:06:25

BORA GÜLŞEN 100M SIRT 13 YAŞ 00:57:67

EKATERİNA AVRAMOVA 100M SIRT 19+ 00:58:42

ELÇİN TÜRKMENOĞLU 100M SIRT 15-16 YAŞ 01:00:38

DEFNE KURT-ELÇİN TÜRKMENOĞLU-MELİKE SERTLER-CEREN DENİZ TÜRKEŞ       

4X100M KARIŞIK BAYRAK 15-16 YAŞ 04:13:20

BORA GÜLŞEN 100M SIRT 13YAŞ 00:56:33

SARPCAN TEZEL 100M KARIŞIK 13 YAŞ 01:01:01

BORA GÜLŞEN 200M ÖZGÜR 13 YAŞ 01:53:16

BORA GÜLŞEN 200M HÜR 14 YAŞ 01:53:16

HİDAYET EGE ÜNAL 800M ÖZGÜR 13 YAŞ 08:29:01

SARPCAN TEZEL 400M KARIŞIK 13 YAŞ 04:37:70

BORA GÜLŞEN 200M SIRT 13 YAŞ 02:06:05

DURU ÇELİK-DOĞU ALPAY-DEMİRKAN DEMİR-METE GÜRUN     

4X100M HÜR BAYRAK 15-16 YAŞ 03:30:50

DOĞU ALPAY-DURU ÇELİK-DEMİRKAN DEMİR-TUNA ÖZALTIN   

4X200M HÜR BAYRAK 15-16 YAŞ 07:39:10